O nás

Napsali o nás

Ve Frýdku-Místku má už pět let své prostory Jazyková akademie. A právě na ní studenti mohou získat certifikát, který je podmínkou pro přijetí na snad každou zahraniční univerzitu.

Monika Korbelová, Center Exams Manager: "Tento certifikát vám samozřejmě pomůže i získat práci, protože tady narůstá počet firem se zahraničím potenciálem a tam je angličtina podmínkou. A svou úroveň angličtiny doložíte právě získaným mezinárodním certifikátem. Co se týká platnosti těchto mezinárodních zkoušek Cambridgské univerzity, je to největší testovací syndikát v Evropě. Tyto zkoušky jsou platné samozřejmě i v Americe."

Na přednáškách se v budově na Zámeckém náměstí střídají dvě stovky studentů a dvacítka lektorů. Z toho je 12 rodilých mluvčích. Mezi nimi je 39letý Chris z Filadelfie. Angličtinu učí ve Frýdku-Místku už sedm let.

https://www.youtube.com/watch?v=DrF97X0Eoyo

Christopher Eddins, lektor: "Tato škola má hodně co nabídnout. Navíc se neustále vyvíjí. A neméně důležité je i to, že se tady hodně mluví, což je velmi dobře. Neučí se pouze gramatika, psaní a další věci."

A bude to právě Chris, kdo se bude podílet na přípravě studentů na mezinárodně platné zkoušky.

Christopher Eddins, lektor: "V minulosti, před deseti, možná patnácti lety, studenti museli jezdit do Ostravy, pokud si chtěli udělat Cambridgské zkoušky. Teď, když je to ve Frýdku-Místku, je to pro místní lepší. Skončí jim cestování. Navíc jsou tyto zkoušky pro studenty velkou přidanou hodnotou."

Anketa, studenti: "Já jsem se na tuhle školu přihlásila, abych se zlepšila v angličtině. A zlepšila jsem se o hodně. Věřím si víc v tom, jak mluvím. A myslím, že i ty znalosti se mi zvětšily." "Já si chci udělat tu zkoušku hlavně proto, že to má váhu v celém světě. Třeba státnice z angličtiny už moc velkou váhu nemá."

Získat licenci ale nebylo nijak jednoduché.

Monika Korbelová, Center Exams Manager: "Za námi je obrovský kus práce, protože jsme se o tuto licenci snažili tři roky. Celý schvalovací proces trval jeden rok a stali jsme se čtvrtým centrem v celé ČR, které má k tomuto oprávnění."

Na této jazykové akademii je největší zájem o Angličtinu. Vyučují se na ní ale všechny světové jazyky.

 

Odkazy na další články:

http://fm.denik.cz/zpravy_region/korbelova-ziskat-licenci--bylo-mym-nejvetsim-cilem.html

http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpravodaj/195/1300351015_zpravodaj_c05_net.pdf (str. 2 a 3)

http://www.frydekmistek.cz/prilohy/Zpravodaj/198/1309468292_zpravodaj_c12_net.pdf (str. 4 a 5)

http://fm.denik.cz/zpravy_region/christopher-eddins-si-frydek-mistek-oblibil.html

http://fm.denik.cz/zpravy_region/hana-stastnikova-uci-anglicky-nejradeji-deti.html